Když kniha mluví… třeba k tanci

Od malička miluju knihy. Ráda se jich dotýkám, otvírám je, listuju v nich a pročítám úryvky.  S radostí naslouchám šustění papíru, když otáčím stránku za stránkou, jsem fascinována jejich vůní a zvláště knihy nové s láskou očichávám.

Má vášeň ke knihám nemá omezení a stojí mimo čas a prostor. Snad jen chuť je při mém kontaktu s knihou mírně opomíjena. 🙂

Nicméně s příchodem dětí jsem (kromě knih o výchově a seberozvoji) začala preferovat knihy dětské. A objevila jsem, a neustále objevuju, poklady!

Tolik moudra, co se v knihách pro děti skrývá, nikde jinde nenajdete! Nenásilně a srozumitelnou formou jsou dětem předkládány rady do života a návody na štěstí, nastiňovány problémy s jejich možnými řešeními, ukazována hloubka i jednoduchost života zároveň, aniž by se někdo pozastavil nad tím, že by to mohlo být v rozporu. Dětské knihy jsou plné inspirace na šťastný a jednoduchý život, že by se z nich mohli učit i leckteří dospělí.

Knihy mají duši. A zvlášť duše dětských knih jsou pozoruhodné svým rozsahem a hloubkou.

Jsou to děti, které nám ukazují život v celé své jedinečnosti, čistotě a kráse. Jsou upřímné a na nic si nehrají, co prožívají navenek, cítí i uvnitř.

Kéž bychom se všichni, alespoň někdy, dokázali chovat jako děti, bezprostředně, s dětskou hravostí, nadšením, bez přetvářky.

Učme se od dětí, neboť jsou to ony, kdo se učí od nás…

Kreativní tanec v příběhu

A i proto mě uchvátil nápad na tanec v příběhu. Propojují se v něm mé dvě lásky: k tanci a ke knihám. Kniha se stává rámcem pro tanec, tanec vychází z příběhu, který je čten či vyprávěn.

Kniha inspiruje děti k tanci. Tanec inspiruje děti k zamyšlení nad moudrostí a hloubkou knihy. Vše se doplňuje, nic se nevylučuje. Kniha i tanec se stávají součástí života v celé jeho šířce.

Tanec není zatížený přesně se opakujícími kroky, není zde tedy tlak na výkon. Důraz je naopak kladen na prožitek v pohybu. Poznat svoje tělo, co dokáže a kam nás už nepustí, a tak se naučit respektovat své hranice.

Tančit – to znamená žít život v radosti, harmonii a souladu samy se sebou i se světem.

Dopřejte to sobě i svým dětem!

Učím lidi, jak za pomoci intuitivního pohybu pracovat se svými emocemi a rozvíjet své schopnosti a talenty. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů