Celistvost v životě ženy

Někdy se mi zdá skutečně neuvěřitelné, jak zranění rodu mohou ovlivňovat vnímání jednotlivce. A jak zranění ženy ovlivňují její vztah k mužům napříč generacemi.

A protože dnes již chápeme, že vztah ženy sama k sobě určuje, zda její muž a děti boudou šťastní (a věřím, že o tom už nikdo nepochybuje), je třeba nejdřív uzdravit ženu od jejích bolestí a strachů, aby mohla být uzdravena celá její rodina, potažmo celá společnost.

I proto je dnes věnováno tolik pozornosti rozvíjení ryzího ženství v jeho čisté podobě. Ale už se tolik nezdůrazňuje, že toto nutně nese i nepotlačování a přijetí svého mužského pólu v ženě.

Otevřme spolu nyní vrátka do pohádky, kde žena probudí svou vnitřní sílu a nalezne celistvost…

Ta Žena byla krásná, smyslná a vášnivá. Svou nespoutaností často uchvacovala všechny muže ve svém okolí. Dávala hlasitě na odiv svou sílu a velikost.

Leč ve své pýše muže využívala. Pohrála si s nimi a odhodila jako zmuchlaný papír.

Jednou se jí zdál sen…

Stála na tanečním parketu, všude plno jasu a světel, ona ozářená září reflektorů, všechny oči upřené na ní. Tančila tanec vlastního života, ve kterém se jí otevírala dvířka do všech zákoutí své duše. A ona, zcela odhalená ve své hloubce, vířila prostorem.

Každý postřehl její hlubokou bolest, každý odhalil její potlačovaný vztek. Každému se vyjevila její zranitelnost.

V tom nejdivočejším rytmu jejího těla zhasla světla. Vše se ponořilo do chaosu.

Na taneční parket, který se v mžiku proměnil v polorozpadlou stodolu, vtrhli na koních žoldáci. Jejich pohled padl na ni… Než se stačila vzpamatovat, byla pod jejich vahou tlačena k zemi. Celé to trvalo neskutečně dlouho…

Probudila se celá vyděšená a zpocená. Její sen byl neskutečně živý…

Druhou noc se sen opakoval.

Třetí noc se viděla v hledišti. Byla v mužském těle a pozorovala tančící ženu v průhledných šatech. Její tep se zrychlil a pocítila prudkou touhu. V okamžiku chaosu se viděla, jak klečí na té půvabné ženě a drtí její útlé tělo.

Vše bylo tak děsivé!

Když procitla z divokého snu, necítila své tělo, nevěděla, kým je. Nechápala, co se stalo. Jen cítila obrovskou bolest. Tíhu vlastního srdce na svých kolenou.

V tom se jí rozjasnilo. Celý její dosavadní život ji spalovalo opovržení a nenávist k mužům. Muži se stali hříčkou v jejích rukou a ona se jim vysmívala.

Teprve v této fázi hlubokého poznání přijala svou celistvost. Otevřela svého vnitřního muže světu a naučila se s jeho pomocí vnést do svých vztahů s muži mír. A tím posílila i svou vnitřní ženu. Svou vnitřní ženu, která se už nemusela bát, že jí bude ublíženo. Mohla se projevovat zcela svobodně a nezávisle a plně autenticky.

A to je konec pohádky?

Nikoli! Teprve začátek!

Ženy se učí uzdravovat své ženství, a to v souladu se svou mužskou částí. Jedině tak mohou inspirovat své muže ke změně.

Když jsem v loňském roce zůstala z důvodu těžké nemoci mého manžela po několik měsíců sama se třemi dětmi, vyptávala jsem se vědomých mužů ve svém okolí, jak vnímají roli muže v současném světě. Stejně jako já, i oni si uvědomovali, že ženský duchovní růst je mnohem strmější a že muži často nejsou ve své mužské energii. Ale jak z toho ven, na to jsme ani společným silami odpoveď nenašli.

Já jsem nyní objevila lék na tuto nerovnováhu. Je jím rovnováha, rovnováha, která musí vyjít z potenciálu žen, aby mohla zasít semínka do našich mužů, do naší společnosti. Jsme tvůrkyněmi, které mohou přijímat i dávat. A to ve spojeném rytmu našich srdcí.

Zdá se vám to příliš jednoduché? Nebo moc složité? Každému jak je libo. Já jen vím, že můj muž už není obětí, ale Mužem. A to i přesto, že vážná nemoc zanechala šrámy na jeho těle i duši. Nacítil se na můj rytmus a nalezl svou vnitřní sílu.

A proto tančeme životem v rytmu svého srdce a nacházejme svůj střed.

S láskou

Anna

Učím lidi, jak za pomoci intuitivního pohybu pracovat se svými emocemi a rozvíjet své schopnosti a talenty. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře
 1. Katrin napsal:

  Děkuji za článek! Moc mě to téma zajímá, celá ta cesta, krok za krokem, jak dojít k tomu poznání a k rovnováze…Těším se na Tvůj projekt a přeju hodně štěstí.

  • Anna Buňková napsal:

   Děkuju Kati! Také se těším na svůj projekt 😉 Nasedám na vlnu a tančím k obloze…

 2. Zdeněk napsal:

  Krásné! Jsi obdivuhodná žena, Anny. Díky!

 3. Veronika Šimko napsal:

  Nádhera! Pre mňa si krásne zdôraznila, aké dôležité je, aby bola žena ženou a muž mužom. A že cez pocholenie našich energií v sebe to vieme dosiahnuť. Dík 🙂

 4. Mikša napsal:

  Děkuji ti a přidávám jednu z lásky 🙂

  Pěti rytmy pluji nocí
  srdce mé na misce vah
  cítím ladný pohyb v bocích
  myšlenky se mění v prach

  Bosé nohy tiše předou
  tetelí se prostorem
  vyplavené vhledy zebou
  cestě mé jsou motorem

  Náhle ze snu probudím se
  nitro světu odhalím
  muži ve mně pokloním se
  proudit lásce dovolím…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů